Muzien Ilse Jobse
MuZien: een avond vol muziek, gebaren en expressie

MuZien: een avond vol muziek, gebaren en expressie

Bestaat muziek ook als je het niet kunt horen?

Op 21 november bewijst gebaren­zangeres Ilse Jobse dat muziek méér is dan klank alleen. Samen met singer-songwriter Shanti Manoharan en drummer Tomos Eelkema neemt ze je mee in een visueel en muzikaal avontuur waarin beweging, gebaren en energie de hoofdrol spelen.

Tijdens deze bijzondere avond lanceert Ilse haar nieuwe videoclip ‘Het meisje dat vrij is’. Een persoonlijk verhaal over losbreken, vrijheid en veerkracht. Swingende popliedjes krijgen een extra dimensie doordat ze tot leven komen in Nederlandse Gebarentaal. Zo ontstaat een voorstelling die zowel dove als horende bezoekers diep raakt.

Speciale toegift: leerlingen van verschillende basisscholen uit de omgeving Amersfoort laten zien hoe muziek in beweging tot leven kan komen.

Tijdens de avond zijn NGT-tolken aanwezig, zodat iedereen de voorstelling volledig kan beleven.

Reserveer je plek in het theater

Credits:

  • Concept, teksten en gebarenzang: Ilse Jobse
  • Gitaar en zang: Shanti Manoharan
  • Drums/percussie: Tomos Eelkema
  • Regie: Thomas Brand

De avond wordt mede mogelijk gemaakt door: Het Gehandicapte Kind | Dovenfonds | De Kamers | NEOS | Voor de kunst

Het verhaal van Ilse Jobse

Muzien Ilse Jobse

Ilse Jobse werd doof geboren, maar voelde van jongs af aan een onweerstaanbare aantrekkingskracht tot muziek. Het podium, de lichten, de beweging, de energie: dat wilde ze ervaren. Toch kreeg ze vaak te horen: “Muziek is voor horenden.”

Die overtuiging daagde ze uit. Vastberaden ontwikkelde ze een eigen vorm van muziek: gebarenzang. Ilse schrijft teksten in Nederlandse Gebarentaal en werkt samen met muzikanten om deze te vertalen naar klanken, ritme en melodie.

Ilse omschrijft haar muziek als pop met een randje kleinkunst. “Ik schrijf mijn eigen teksten, die worden vertolkt door een zangeres en een band. Zij moeten mij volgen in plaats van ik hen, en dat is uniek in Nederland.”

De doorbraak: Rap & Roer

Een belangrijke stap was haar samenwerking met het creatieve muziekproject Rap & Roer. Daar ontstond de connectie met producer Sander Geboers, die haar singles ‘Handen dansen’, ‘Het meisje dat vrij is’ en ‘’t Is moeilijk los te laten’ produceerde.

  • ‘Handen dansen’ staat inmiddels op Spotify.
  • Haar werk wordt versterkt door videoclips waarin gebarentaal écht tot leven komt.
  • Ze trad op tijdens Lowlands, Afas Live, Poetry International, Wereld Doven Dag en meer.

Wat ooit begon als een droom die onmogelijk leek, groeide uit tot een unieke kunstvorm. Haar droom kwam uit, mede dankzij de crowdfunding via Voor de Kunst, waarmee de videoclip werd gerealiseerd.

Wat de media zeggen

NRC (2024)

“Gebarenzangeres Ilse Jobse: ‘Het was van jongs af aan al mijn droom om zangeres te worden.’”

“De zangeres staat dit jaar als eerste dove zangeres op Lowlands. In het programma ‘Poëzie in gebarentaal’, ontwikkeld door literatuurorganisatie Wintertuin, dragen dichters met een auditieve beperking van het project (Un)spoken hun werk voor. Het programma ‘Poëzie in gebarentaal’ is een van de openingsacts van het festival, in de Adonis-tent.”

Algemeen Dagblad (2024)

 “Ilse (52) is de eerste dove artiest op Lowlands.”

De videoclip: ‘Het meisje dat vrij is’

Dit lied gaat over Ilse’s zoektocht naar vrijheid: hoe het is om ineens “vrij” te zijn, zonder te weten hoe je dat beleeft.

Een persoonlijk nummer, maar ook een universeel verhaal over veerkracht, eenzaamheid en de kracht van jezelf vinden.

Wat betekent ‘Vrij’?

Ilse groeide beschermd op. Vanaf haar derde tot achttiende woonde ze doordeweeks op een internaat, in de weekenden ging ze naar huis. Toen ze op haar achttiende volwassen was, was ze vrij zonder goed te weten hoe je dat kon beleven. Ilse: „Ik voelde me eenzaam. Je werd eigenlijk gewoon in het diepe gegooid. Ik was vrij, maar voelde me helemaal niet vrij. Het nummer ‘Dat meisje dat vrij is’, gaat daar ook over.” 

Tijdens de lancering in Amersfoort zie je de videoclip als eerste en beleef je de live performance eromheen.

Hier alvast een sneak peek uit de videoclip.

Wat donateurs zeggen

Dankzij een succesvolle crowdfundingcampagne maakten allerlei mensen Ilse’s droom mogelijk. De steunberichten spreken voor zich:

“Ilse heeft een waanzinnig talent. Ze heeft gevoel voor poëzie, ritme, beeld en theater. Dit unieke project verdient het om gemaakt te worden.”

“Zingende creatieve spiritualiteit met gebarentaal op het podium, wat wil je nog meer? Ilse kan het .”

“Het verhaal van Ilse " moet " verteld worden. Woorden zijn te rauw, gebaren onbegrepen, maar een lied verzacht en draagt ver.”

“Ik heb Ilse zien optreden en de passie is voelbaar! Fantastisch project wat mensen vertrouwen geeft om deel te nemen aan muziek!”

“Ilse is een inspirerend mens omdat ze heel creatief is en laat zien dat er zoveel manieren zijn om je Doofzijn als identiteit te vieren.”

“Ik vind het zo bijzonder wat je doet. Je gaat ervoor! Vroeger vaak gezegd dat je het niet kan. Zo enthousiast, zo gedreven, zo veel passie!” 

“Ze is een sparkle, ze bruist en raakt mensen op de goede manier, hier is meer van nodig.”

Jij kunt erbij zijn

Op 21 november wordt Theater De Kamers het podium waar muziek zichtbaar wordt.

Kom luisteren, kijken, voelen en ervaren hoe Ilse Jobse muziek transformeert tot beweging en emotie.

Een avond die je niet meer vergeet.

Reserveer je plek iin het theater

Voor programmeurs van theaters en podia

Ben je op zoek naar een voorstelling die raakt en uniek is?

Ilse Jobse combineert popmuziek, Nederlandse Gebarentaal en live performance tot een visueel en emotioneel avontuur.

Deze show raakt zowel dove als horende bezoekers en biedt een vernieuwende, inclusieve ervaring voor bezoekers.

We nodigen je van harte uit om op 21 november deze bijzondere avond zelf te komen ervaren en te ontdekken hoe Ilse Jobse jouw podium kan verrijken.

Stuur Thomas Brand een e-mail en we ontvangen je graag: thomas@fuseworks.eu

Datum

Vrijdag 21 november 2025

Tijd

19:00 - 20:00 uur
Duur: 55 minuten + feestelijke borrel

Locatie

Theater De Kamers
Wezeperberg 1
3825 DJ Amersfoort

Kosten

€ 7,50

© Ilsejobse 2025

Algemene voorwaarden
Privacy statement
Disclaimer

Aanmelden voor nieuwsbrief

Blijf op de hoogte

Aanmelden
Contact